Facebook CamperKids
Instagram CamperKids

Zimní výbava obytného auta i karavanu

Protože vyrážíme na cesty obytným autem po celý rok, musíme aktuálnímu období přizpůsobit i vybavení, které s sebou vozíme. Postupně jsme přicházeli na to, co nám při zimních výjezdech chybí až se naše zimní výbava rozrostla do delšího seznamu, než by se nám líbilo. Co s sebou v zimě v obytném autě vozíme a kdy se nám tyto věci hodí? Pojďme se na to podívat.

Lopata

Klasická lopata s rovnou hranou (ne do špičky). Hodí se na odklízení sněhu. Nejčastěji s ní jen “zametáme” kolem auta, abychom se nebrodili hlubokým sněhem. Ale hodí se i na odházení sněhu z místa, kam chceme zajet, vyproštění po noční vánici nebo dorovnání terénu pod koly.

Sněhové řetězy

Sněhové řetězy jsme pořídili hned na první zimu, ale k našemu překvapení jsme je použili až po dvou letech. Vybrali jsme řetězy s automatickým systémem utahování, takže jak je jednou nandáme, už nemusíme nic řešit. Důležité je používat řetězy určené na těžká auta, u příliš slabých řetězových článků hrozí jejich prasknutí. Důrazně doporučuji si cvičně řetězy nasadit v klidu a teple před sezónou. Bezradné klečení ve sněhu nad hromádkou kovových uzlíků na náladě nepřidá..

Teleskopický žebřík a koště

Kombo teleskopického žebříku a koštěte používáme pro odklizení sněhu ze střechy auta. To se může hodit pro zprovoznění solárních panelů, ale hlavně je to nutnost pro zachování bezpečnosti při jízdě. Odletující sníh by řidiče za námi určitě nepotěšil a v extrémním případě se může stát, že dojde i k poškození cizího auta kusem ledu z naší střechy. Tomu se snažíme předcházet právě uklídem střechy před cestou.

Někdy to bez žebříku opravdu nejde :)
Někdy to bez žebříku opravdu nejde 🙂

Bunda

Kdo by nevozil v zimě bundu, že ano? Tahle konkrétní bunda je ale “pracovní”, tedy určená k ušpinění. Používáme ji při nandavání řetězů, ale může přijít vhod i při defektu, nebo jiné situaci, která vyžaduje špinavou práci. Samozřejmostí jsou i pracovní rukavice.

Půlkabát

Tenhle kus oblečení není pro nás, ale oblékáme do něj našeho Knause. Díky půlkabátu se nám v zimě nerosí čelní sklo a neutíká nám z auta tolik tepla. Lze zakoupit buď jako hotový výrobek, nebo si nechat na zakázku ušít u českých firem WinterCamping a Konig Surf. Obě šijí kvalitně a své výrobky neustále vylepšují.

Půlkabát od WinterCamping.cz
Půlkabát od WinterCamping.cz

Vanička na boty

Se zimou se pojí sníh a sníh se zase pojí s pozdrážkami bot. Abychom neměli v autě potopu, vozíme s sebou v zimě gumovou vaničku, na kterou boty odkládáme. Začali jsme s jednou a nakonec vozíme tři. Jedna nebo dvě najdou uplatnění v iteriéru, zbytek v garáži.

Osvědčilo se vám při zimních výjezdech něco, co v článku nezaznělo? Nechte nám komentář, rádi se inspirujeme.

0 0 votes
Hodnocení článku
Přihlásit se k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budeme rádi za komentářx