Facebook CamperKids
Instagram CamperKids

O nás

Jsme čtyřčlenná rodina, která lehce propadla kempování. K tomu jsme ještě získali pocit, že by byla škoda nechat si pro sebe všechny naše objevy a přešlapy a tak vznikl nápad vytvořit stránky, které právě čtete. Níže se můžete dozvědět více o tom jak jsme cestovali dříve, jak cestujeme nyní, jaká k tomu byla cesta a co nám tenhle způsob cestování dal, vzal a tak podobně..

My, neboli naše posádka

Kdo jsme

Jsme čtyřčlenná rodina, to už víte. Tím bych asi mohl klidně skončit, ale ještě dodám, že kromě mě (otce a většinu času řidiče) a mojí ženy (matky a většinu času spolujezdkyně/svačinářky) v naší čtyřčlenné rodině žádní další dospěláci nejsou. Asi jste si už dopočítali, že zbytek posádky tvoří děti. Naše holky. Jedna je větší, druhá je menší, ale to se časem srovná.

Co rádi děláme

Seznam věcí, které rádi děláme by byl nepříjemně dlouhý a v některých bodech možná i nepříjemně detailní. V obecné rovině se dá určitě říct, že máme rádi cokoli venku. Je celkem jedno jestli jde o jízdu na koni, na kole, lyžování, snowboarding, pěší turistiku, koupání, paddleboarding nebo nějaké dobré jídlo – když se to odehrává někde v přírodě, vždycky se najde někdo z nás čtyř, kdo se do toho s chutí pustí a ostatní nemají moc jinou možnost, než na něj koukat, nebo se přidat. U koukání zůstane málokdy. V případě dobrého jídla to platí dvojnásob.

Naše cesta ke kempování

Přiznám to bez mučení, na stanování nás nikdy moc neužilo. Ano, byli jsme dva týdny pod stanem v Pyrenejích, ale to jsme byli mladí studenti. Naše holky ještě kdesi hledaly hříbky, my byli naopak plní energie a taky (nebo spíš hlavně?) jsme měli prázdnou peněženku. Jako stanování je fajn, ale na delší dovolenou už je to za hranicí našeho komfortu.

Co za hranicí našeho komfortu ale překvapivě není, je spaní v dopravním prostředku. Nějakou dobu jsme po tomhle způsobu pokukovali, ale až po narození mladší dcery jsme si půjčili obytný přívěs, abychom vyzkoušeli, jestli to vůbec dáme. Nejenom, že jsme to dali, ale dokonce se nám to fakt zalíbilo. Zbývalo už jen rozhodnout, jestli si budeme náš prázdninový domov půjčovat, nebo si pořídíme vlastní. Po zvážení výhod a nevýhod padla volba na pořízení vlastního.

Naše cesta k vytvoření webu

Taky vám přijde, že při plánování dovolené strávíte spoustu času pročítáním různých recenzí na nespočet míst, které byste mohli ve vybrané destinaci navštívit? Nám to tak přišlo a proto jsme se rozhodli, že z našich cest sepíšeme pár tipů na místa, která jsme navštívili my, abyste měli ještě větší výběr a strávili tím ještě víc času. A nebo chodili pro inspiraci jen na náš web, to už je na vás.

Stejně si píšu z každé cesty stručný deník, říkal jsem si, a žena zase vyfotí na co přijde, tak už jde “jen” o to dát dohromady text s fotkama. To “jen” je v uvozovkách záměrně – vytvořit web totiž bylo o dost víc náročné, než jsem si na začátku dokázal představit. Skutečnost, že tyhle stránky existují považujte za malý zázrak a za zhmotnění mé vytrvalosti.

Naše obytňáky, neboli v čem jezdíme, jíme a spíme

Obytný přívěs Weinsberg CaraOne 480 QDK

Prvním naším krokem po vrácení vypůjčeného přívěsu bylo pořízení vlastního. Tak dlouho jsem hledal nějaký pěkný kousek na bazaru, až jsem našel nový za cenu bazarového. Nebylo co řešit. Vydal jsem se pro něj do Plzně a hned stejný den jsem domů dovezl Weinsberg CaraOne 480 QDK na převozních značkách. Strávili jsme v něm krásné tři roky covidového cestování. Během těch let jsme sbírali poznatky o našem stylu cestování a čím dál častěji si pokládali otázku jestli je vhodnější obytný přívěs, nebo obytné auto. Nakonec jsme se rozhodli vyměnit náš přívěs za obytné auto. Má samozřejmě svoje nevýhody, ale nám převážily výhody. Pustili jsme se tedy do zjišťování jaká obytná auta vlastně existují. No a nakonec jsme vybrali..

Vestavba Knaus Boxstar 600 Solution

Ano, po dlouhém vybírání a zvažování všech pro a proti jsme nakonec skončili u dodávky. Z pohledu prostornosti by se sice pro nás nabízela alkovna jako jasná volba, ale chtěli jsme něco obratnějšího. A taky se nám prostě dodávky líbí. Chvíli jsme zvažovali možnost pořízení vestavby na míru (případně její stavbu svépomocí), ale ukázalo se, že bychom stejně jen kopírovali rozložení, které už existuje u některého z profi výrobců. Opět jsme se ale neodvážili jít do dodávky bez jejího předchozího vyzkoušení a tak jsme strávili prodloužený víkend v Beskydech, při kterém jsme se ujistili, že to s dodávkou půjde. Nakonec jsme během pobytu zjistili i pár věcí, které změnili naši původní představu o konfiguraci.