Facebook CamperKids
Instagram CamperKids

Skiareál Bergeralm – skvělá zastávka na cestě do Itálie

Dnes vás zavedeme do komorního lyžařského střediska Bergeralm, kde jsme strávili krásný den cestou do italských Dolomit. Lyžařský areál Bergeralm leží v těsné blízkosti Brennerského průsmyku, takže zajížďka je to skutečně minimální. Nástupní stanice lanovky je přímo pod dálničním mostem, ovšem kvalita lyžování ani ovzduší tím nijak netrpí.

Co čekat od místních sjezdovek

Dětský vlek a přilehlá sjezdovka

V lyžařském areálu se nacházejí sjezdovky všech obtížností, alespoň dle oficiálního značení. Reálně jsou všechny delší sjezdovky laděné spíše do červena. Černé jsou tedy spíše jednodušší, než by člověk čekal a modré naopak o chlup sportovnější. To však neplatí o modré sjezdovce u krátkého vleku, začínajícího hned nad první kabinkou. Tam je sjezdovka ukázková placka. Je ideální pro začínající lyžaře. Ti, kteří si ještě netroufnou na pomu, mají na druhé straně od lanovky k dispozici krásný uzavřený areál s pohyblivým kobercem. A pro nejmenší nelyžaře je tu sáňkařská dráha podél kabinové lanovky.

Zázemí, restaurace

Mezi těmito dvěma začátečnickými oblastmi je příhodně umístěna restaurace. A není to restaurace ledajaká. Uvnitř je rozdělená na velkou samoobslužnou čast na jedné straně a menší prostor s obsluhou na straně druhé. Na spojovací chodbě mezi těmito dvěma částmi se pak nachází dětský pokoj, kde je k dispozici mezi desátou a třetí hodinou dokonce i hlídaní dětí.

Zábava na sjezdovce

Jedinou vadou na kráse tohoto lyžařského areálu je chudší nabídka doplňkové zábavy pro juniory. Funpark se dvěma hupy, jedním high-five panákem a jedním tunelem se omrzí docela rychle. Ale vlastně to tak nějak sedí ke sportovnímu ladění místních sjezdovek. Je to tu prostě víc o krouhání oblouků a míň o doplňkových činnostech.

Kde přespat

S obytným autem je možné přespat na parkovišti u lanovky za 12 EUR bez služeb. Kdo by rád služby využil, může popojet asi deset minut na stellplatz. Tady za 20 EUR lze stát 24 hodin, využít sprchu, záchod, výlevku, vodu, elektřinu (ta se platí zvlášť v automatu). Hned u stání je zde běžkařská stopa a nedaleko i dětské hřiště, které zaujme i hravější dospělé. Schválně se zastavte u válce s vodou a klikou v něm vytvořte vír – od toho prostě nejde odejít. Ani když už vám táhne na čtyřicet.

Shrnutí

Bergeralm je milé jednodenní lyžařské středisko se třemi lanovkami, dvěma vleky a jedním kobercem. Lyžařský areál se nebojím označit jako rodinný. Myslí tu jak na úplné začátečníky, kteří vyrazí na koberec, tak na mírně pokročilé, kteří zde poprvé ochutnají jízdu na vleku. Přechod na lanovku tady však bude vyžadovat do začátku jistou porci odvahy a to díky sportovnějšímu charakteru přilehlých sjezdovek.

0
Budeme rádi za komentářx