Facebook CamperKids
Instagram CamperKids

Jarní lyžování v Obertauernu

Vesnička a lyžařské středisko Obertauern se nachází v jihovýchodním cípu spolkové země Salcbursko v nadmořské výšce 1630 m.n.m. a tamní lanovky vás vyvezou až do 2313 m.n.m. Díky nadmořské výšce a štědrým srážkám se místní chlubí průměrnou výškou sněhové pokrývky přesahující tři metry. V psané podobě to člověka neohromí a ty čísla jsou vlastně docela nuda. Když pak ale člověk stojí na vyfrézované cestě a potřebuje si zrovna odskočit, abnormální výšku sněhu pocítí na vlastní kůži. Velmi rychle začne litovat doma zapomenutého cepínu a na nudu si v tu chvíli stěžovat rozhodně nemůže. To samozřejmě nemluvím z vlastní zkušenosti, protože já vlastníkem cepínu nejsem.

Obertauern a lyžování

Skiresort Obertauern má jednu zajímavost, kterou se nemůže chlubit každé lyžařské středisko a to sice takovou, že zde můžete na lyžích objet celou vesnici kolem dokola (dokonce kterýmkoli směrem) a přitom nejet žádnou sjezdovku dvakrát. Neustále se vám při tomhle výletu střídají výhledy na různé časti Alp – tu do Korutan, tu do Štýrska a hlavně stále na zasněžené skalnaté vrcholky. Nevím jak vás, ale mě tohle bere.

Kolem dokola s výzvou

Pokud patříte mezi zdatnější lyžaře, pak se dokonce můžete pokusit o zdolání takzvané Super Seven. Jedná se o sedm nejvyšších stanic lanovek značených velkými S7. Pokud si nejste zcela jisti vedením svých lyží v náročnějším terénu, pak doporučuji zredukovat S7 na S6 vynecháním černé (a obvykle velmi boulovaté) sjezdovky od lanovky GamsleitenBahn 2. Osobně razím heslo, že radši prosedím dvě hodiny v hospodě, než hodinu v nemocnici a tak jsem se na sedmý vrchol vydal jen jednou v životě. To jsem ještě nevěděl do čeho jdu. Díky mé zálibě v restauračních zařízeních vás můžu také varovat, že nejvíce času vám zabere návštěva vrcholu u Hundskogelbahn, kde stojí nenápadný bar s nápadnou terasou, milým personálem, ne úplně dobrým dobrým kafem, ale s o to lepším výhledem. Odtud se zvedá opravdu těžce. Naštěstí zde nevaří, takže hlad vás vyžene.

Super Seven mapa

I na děti v Obertauernu myslí

Velmi dobře jsou v Obertauernu připraveni i na dětské návštěvníky a to od úplných lyžařských začátečníků. Pro ty je k dispozici krytý jezdící koberec nadstandardní délky s přilehlou sjezdovkou vhodnou pro první ježdění. V blízkosti dokonce najdete i záchody, vyhřívanou odpočinkovou místnost a iglů s posezením. Mírně pokročilí lyžaři se potom můžou přesunout na nedalekou lanovku Edelweiss, kde už mají malí lyžaři možnost sjet svoji první plnohodnotnou modrou sjezdovku. Tu lemuje funpark se slalomem, menšími hupy a průjezdy dřevěných budek (když se zadaří trefit průjezd a ne budku samotnou).

Děti, které už zvládnou sjet i prudší sjezdovku a mají pro strach uděláno se můžou vydat to tajemného lesa, kde se to hemží čarodějnicemi, strašidly a kde se z lesa linou všelijaké zvuky. Ti nejodvážnější pak můžou zajet do temného tunelu, jehož průjezd můžete vidět na videu níže.

Další dětsky atraktivní oblastí je okolí lanovky Zentralbahn, pod kterou vede kromě běžné sjezdovky i zábavná zatáčkovitá sjezdová dráha okořeněná většími či menšími hupy. Po druhé straně sjezdovky vede naopak naprosto rovný koridor přímo dolů, kde si lze změřit nejvyšší dosaženou rychlost.

Kde v okolí Obertauernu zaparkovat a přespat

Oficiální možnost zaparkovat obytný automobil je nedaleko v obci Tweng. Tam se nachází parkoviště s možností připojení na elektřinu. Hned naproti je šikovně umístěná zastávka skibusu, který vás během pár minut dopraví k lanovkám. Druhou možností je cca 10 km vzdálený kemp v obci Mautendorf, který nabízí bohaté zázemí včetně lyžárny, sauny a solária. I od něj vás do Obertauernu doveze skibus a pokud by se vám zrovna do busu nechtělo, pak hned u kempu leží lyžařské středisko Grosseck Speiereck a běžkařské tratě. Vzhledem k poloze zde ale není taková jistota sněhu, na kterou se můžete spolehnout v Obertauernu.

0 0 votes
Hodnocení článku
Přihlásit se k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budeme rádi za komentářx